location-icon

ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2B, 15-888 Białystok

contacts-icon

+48 85 871 00 49
inwestycje@aventusgroup.pl

location-icon

ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2B, 15-888 Białystok

contacts-icon

+48 85 871 00 49
inwestycje@aventusgroup.pl

Anna Kowalewska w wywiadzie dla PeerBerry

PeerBerry to platforma P2P, która daje możliwość inwestycji wolnego kapitału w sektor pożyczek krótkoterminowych. Rejestrując się na takiej platformie jako inwestor możemy pomnażać swoją gotówkę. Za pośrednictwem tej platformy można inwestować w pożyczki, w których udzielaniu pośredniczy Aventus Group. W wywiadzie dla PeerBerry Anna Kowalewska - CEO Aventus Group odpowiada na najczęściej zadawane przez inwestorów pytania.

 

  1. Jakie zmiany na rynku pożyczek krótkoterminowych wprowadziły nowe regulacje prawne? Jaki to miało wpływ na biznes?

Anna Kowalewska: Branża niestety nie została potraktowana ulgowo, a nowe regulacje prawne znacznie ograniczyły koszty, z którymi może się wiązać pożyczka krótkoterminowa. Limit tych kosztów został ograniczony do poziomu 15,8%, czyli dość mocno. To spowodowało, że musieliśmy obniżyć koszty pożyczki o ponad 40%. Stawiliśmy jednak czoła wyzwaniu i świetnie sobie radzimy. Warto zaznaczyć, że obniżenie kosztów nie jest rozwiązaniem na stałe, zostało wprowadzone do 31 marca 2021 roku. Po tym okresie limit poziomu kosztów z poziomu 15,8% wróci do poziomu 25%, co w praktyce oznacza wzrost kosztu pożyczki o wspomniane już ponad 40%, a więc wzrost zysku.

  1. Jaki pandemia ma wpływ na Aventus Group? Jak Ci się udaje utrzymać stabilność biznesu w rzeczywistości pandemii?

A.K.: W związku z pandemią Polski rząd wprowadził Tarczę Antykryzysową, w której obniżył koszty pożyczki – o tym już wspominałam. Poza tym rzeczywistość pandemii sprawiła, że bardziej zwróciliśmy się w kierunku pracy zdalnej. Nie przełożyło się to jednak w żadnym stopniu na efektywność prowadzonych przez nas działań, ponieważ nasz biznes funkcjonuje w świecie online. Branża Fintech, w której funkcjonujemy charakteryzuje się dużą automatyzacją wielu procesów i z powodzeniem korzysta z dorobku najnowszych technologii. W związku z tym każdy z nas swoje obowiązki może wykonywać z dowolnego miejsca, w którym ma dostęp do Internetu. Pracuję z naprawdę fantastycznym i profesjonalnym zespołem, dzięki któremu tak świetnie radzimy sobie w tym trudnym okresie. Uważam, że to właśnie w dobrze dobranym zespole i odpowiednim zarządzaniu drzemie prawdziwa siła.

  1. Rok 2019 zakończył się dużym sukcesem i zyskiem dla firmy, którą zarządzasz w Polsce. Jaki wynik prognozujesz na koniec 2020 roku?

A.K.: Pomimo trudnej sytuacji w wielu branżach, która jest spowodowana epidemią my radzimy sobie naprawdę dobrze. Doskonałym tego dowodem jest właśnie nasz spodziewany wynik za 2020 rok – po trzech minionych kwartałach, w tym pierwszej fali COVID-19, udało nam się zrealizować lepszy wynik niż w analogicznym okresie roku 2019. Uważam, że to duży powód do dumy. Natomiast ze względu na kolejną falę epidemii ciężko jest z całą odpowiedzialnością prognozować konkretny wynik. Biorąc jednak pod uwagę możliwości naszego zespołu jestem przekonana, że nasz wynik po raz kolejny będzie pozytywnym zaskoczeniem i zakończymy rok lepiej, niż w 2019. A wszystko to dzięki odpowiedniemu zarządzaniu ryzykiem, wykorzystywaniu każdej szansy, a przede wszystkim doświadczeniu zdobytemu przez lata naszej działalności w branży. Mamy świetny zespół pełen profesjonalistów, ogromną wiedzę, lata praktyki, doświadczenie i dostęp do najnowszej technologii – wszystko to pracuje na nasz sukces.

  1. Jaki jest dalszy plan rozwoju Aventus Group w Polsce?

A.K.: Stale się rozwijamy i wprowadzamy nowe rozwiązania, które nie tylko pozwalają nam na jeszcze lepsze zarządzanie ryzykiem, ale z drugiej strony są również kolejną wartością dodaną dla naszych klientów. Planujemy dalej inwestować w nasz rozwój i sukcesywnie dążymy do naszego celu, aby nasze brandy były w TOP 3 najchętniej wybieranych ofert pożyczki. Szacując nasze możliwości uważam, że jesteśmy na najlepszej drodze, by ten cel osiągnąć.

  1. Jak długo pracujesz dla Aventus Group? Powiedz nam trochę więcej o sobie i swoim doświadczeniu zawodowym.

A.K.: Z branżą jestem związana już od ponad 7 lat. Moja ścieżka zawodowa z Aventus Group przeplatała się niemalże od początku. Uważam, że te lata doświadczenia sprawiły, że mogę się pochwalić rozległą wiedzą dotyczącą działalności instytucji pożyczkowych. Jak również doświadczeniem w zarządzaniu – wcześniej byłam związana z branżą jako dyrektor prężnie rozwijającej się firmy windykacyjnej. Z wykształcenia jestem absolwentką studiów Menadżerskich na SGH – jednej z najlepszych uczelni w Polsce. Z ciekawostek zaznaczę też, że pasjonuję się podejściem Lean Management.