location-icon

ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2B, 15-888 Białystok

contacts-icon

+48 85 871 00 49
inwestycje@aventusgroup.pl

location-icon

ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2B, 15-888 Białystok

contacts-icon

+48 85 871 00 49
inwestycje@aventusgroup.pl

Bezpieczne Wakacje: Szybka pożyczka na wakacje – jak mądrze wybrać ofertę?

28.06.2019 w dodatku Rzeczpospolitej poświęconemu Bezpiecznym Wakacjom pojawił się artykuł powstały we współpracy z firmą Aventus Group. Został w nim poruszony temat odpowiedzialnego pożyczania – przede wszystkim w kontekście bezpiecznych pożyczek na wakacje. Treść dostępna poniżej:

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie KRD, prawie ¾ Polaków w wieku 18-64 zaciągało kredyt lub pożyczki. Pożyczamy na różne cele, w tym również na wakacje. Nie zawsze jednak możemy liczyć na wsparcie finansowe w banku – w takich sytuacjach zwracamy się do firm pożyczkowych. 

Szybka pożyczka przez Internet to wygodna opcja skierowana do wszystkich osób, które potrzebują pieniędzy bez zbędnych formalności. Należy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jak wybrać firmę, z którą warto nawiązać współpracę. W końcu wybór jest ogromny – w Polsce jest aktualnie zarejestrowanych ponad 400 instytucji pożyczkowych. I nie z każdą z nich współpraca okaże się owocna. 

Decydując się na pożyczkę online oszczędzasz czas

Niewątpliwie w instytucjach pożyczkowych możemy liczyć na szybkie pieniądze. Jesteśmy w stanie znaleźć takie firmy, w których od momentu złożenia wniosku do chwili, w której pieniądze wpłyną na konto mija zaledwie kilka minut. To sposób na to, żeby zastrzyk gotówki otrzymać właściwie od ręki. Nie jesteśmy również zmuszeni wychodzić z domu i tracić czasu na stanie w kolejkach, bo cały proces odbywa się z pozycji ulubionego fotela w domowym zaciszu. Wystarczy nam do tego telefon, dowód osobisty i indywidualny rachunek bankowy. Pożyczkę online możemy otrzymać w zaledwie trzech prostych krokach: wypełniamy krótki wniosek o pożyczkę za pomocą formularza zamieszczonego na stronie internetowej, następnie oczekujemy na decyzję, a na końcu cieszymy się dodatkowym zastrzykiem gotówki na wakacyjne wydatki. 

Wbrew temu, co często mamy okazję słyszeć klientami firm pożyczkowych wcale nie są tylko i wyłącznie osoby, które zostały odprawione z kwitkiem przez bank. Większość z nich ma czynny kredyt w banku. Mimo to w sytuacji, w której potrzebują wsparcia finansowego ich wybór pada na firmy udzielające szybkich pożyczek w sieci, jak na przykład PożyczkaPlus. Taka decyzja zapada z kilku powodów. Nie chodzi tu tylko o fakt, że w kanale online wszystko odbywa się zdecydowanie szybciej. Na korzyść przemawia też to, że wszystkie informacje są przejrzyste, a decyzji nie musimy podejmować pod czujnym okiem konsultanta. Nad ofertą możemy się spokojnie zastanowić i dopiero po upływie określonego czasu podać ostateczną decyzję. 

Pożyczać trzeba odpowiedzialnie

Wyjeżdżając na wakacje chcemy się zrelaksować i wypocząć, a wszystkie troski zostawiamy w domu. Dlatego szczególnie ważne jest to, żeby decyzja o wzięciu pożyczki była dokładnie przemyślana, przecież nie chcemy dokładać sobie dodatkowych zmartwień. Coraz więcej mówi się o temacie odpowiedzialnego pożyczania – przy czym ta odpowiedzialność dotyczy nie tylko pożyczkobiorcy, ale również pożyczkodawcy. Ze strony pożyczkobiorcy – należy uzyskać wszystkie informacje o kosztach związanych z pożyczką, a przede wszystkim uwzględnić jej spłatę w domowym budżecie. Ważne jest również to, żeby uważnie zweryfikować firmę, w której chcemy pożyczyć pieniądze – warto zwrócić uwagę na to, czy podaje dokładny adres swojej siedziby i czy jesteśmy w stanie się z nią bez problemu skontaktować, na przykład telefonicznie.

Z kolei odpowiedzialność ze strony instytucji pożyczkowych polega nie tylko na dokładaniu wszelkich starań, aby treść informacji i dokumentów była przystępna i zrozumiała dla Klientów. Chodzi tu również o prowadzenie działalności zgodnej z przepisami prawa i przestrzeganie RODO. Informacja o tym, że firma należycie dba o ochronę danych osobowych pożyczkobiorcy jest ważna – daje klientowi poczucie bezpieczeństwa.

Darmowa pożyczka na wakacje

Szczególnie ciekawą ofertą, która pomoże spiąć wakacyjny budżet jest pierwsza pożyczka za darmo. Taką ofertę możemy znaleźć na stronie www.pozyczkaplus.pl – koszt pierwszej pożyczki do 3000 złotych wynosi równo 0 zł, a na spłatę mamy 30 dni. To promocyjna oferta, która jest skierowana do Klientów, którzy po raz pierwszy decydują się na pożyczkę w kanale online. Skorzystanie z tej promocji jest o tyle ciekawym rozwiązaniem, że pomoże pożyczkobiorcy poznać funkcjonowanie instytucji pożyczkowych. Często bowiem mamy negatywne wyobrażenia, które wcale nie są uzasadnione. Nie powinniśmy się obawiać firm oferujących szybkie pożyczki online – nie tylko zostaniemy obsłużeni profesjonalnie, ale również poinformowani o wszelkich kosztach. Z kolei klienci powracający, którzy terminowo spłacają zobowiązania zyskują możliwość pożyczenia większej sumy, aż do 10 000 złotych ze specjalnymi rabatami, które zmniejszają koszt pożyczki nawet o 99% - a wszystko to za sprawą kilku kliknięć. Warto również zaznaczyć, że wnioskowanie o pożyczkę w instytucjach pożyczkowych nie wiąże się z żadną opłatą przygotowawczą, jak zdarza się to w bankach.

Wygoda pożyczania przez aplikację mobilną

Firmy pożyczkowe idące z duchem czasu i technologii jeszcze bardziej upraszczają wnioskowanie o pożyczkę, tworząc aplikacje mobilne. Tak właśnie jest w przypadku portalu PożyczkaPlus, który umożliwia swoim klientom pobranie aplikacji mobilnej, w której można pożyczyć jeszcze wygodniej tu i teraz. Pobierając aplikację klienci zyskują łatwiejszy dostęp do dodatkowej gotówki. Przez aplikację można wnioskować o pożyczkę 24/7 – czyli w każdym momencie, w którym tylko potrzebujemy dodatkowych pieniędzy na koncie. Dodatkowym plusem płynącym z korzystania z aplikacji są również specjalne VIP rabaty, dostępne tylko i wyłącznie dla klientów pożyczających mobilnie za pośrednictwem aplikacji.  Pobranie i korzystanie z aplikacji jest całkowicie darmowe.

Szybka pożyczka jest dobrym wyborem w sytuacji, w której potrzebujemy dodatkowego wsparcia finansowego na wakacje. To doskonały sposób na to, żeby w krótkim czasie otrzymać dodatkowy zastrzyk gotówki. Wcale nie musimy się obawiać pożyczania w kanale online, o ile tylko decyzja o wyborze pożyczkodawcy będzie przemyślana.

Źródło: Rzeczpospolita 2019, nr 149, dodatek reklamowy „Bezpieczne Wakacje”, str. 3