location-icon

ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2B, 15-888 Białystok

contacts-icon

+48 85 871 00 49
inwestycje@aventusgroup.pl

location-icon

ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2B, 15-888 Białystok

contacts-icon

+48 85 871 00 49
inwestycje@aventusgroup.pl

Dokształcenie pracowników – to nie koszt! To inwestycja!

W materiale m.in. o tym, czy przedsiębiorcy powinni inwestować w dokształcanie pracowników i dlaczego jest to najcenniejsza inwestycja jaką warto zrealizować. 

Spółka Aventus Group istnieje na Polskim rynku od 6 lat i rozwinęła się bardzo dynamicznie w przeciągu ostatnich 3 lat. Branżę FINTECH jak i firmę dotknęły liczne regulacje, które w dużej części umożliwiły ukształtowanie Aventus Group pozycji lidera na Polskim rynku. Dziś z perspektywy roku 2012 możemy mówić skromnie o progresie, o zwiększeniu zatrudnienia, rozbudowie platform internetowych ale tak naprawdę to wszystko proces przyczynowo skutkowy. Tych wszystkich zmian wymagał od nas postęp technologiczny, środowisko pracy i standardy jakie ciągle sobie podnosimy. Fakt, że do każdej zmiany przygotowywaliśmy się starannie wynika  z misji spółki jaka jasno określa że musimy dbać o szybkość i komunikatywność – odnosi się to zarówno do klienta ostatecznego jak i do pracowników wewnątrz firmy. Jednakże to czym warto się chwalić z perspektywy kilku – a dokładnie 6 lat -  to nasza kadra.

Zespół #Thebestteamever, ponieważ tak o sobie mówimy to zespół kompetentnych pracowników i liderów – wszystkich, którzy widzą wspólne dobro spółki. I jak mawiał Vince Lombardi, trener futbolu amerykańskiego  ,,Liderem można się stać – nie urodzić. Liderem można się stać dzięki wielkiemu wysiłkowi, który jest ceną, jaką trzeba zapłacić za osiągnięcie jakiegokolwiek sensownego celu.” – Lombardi musiał się znać na budowaniu teamu.

Zadbaliśmy w naszej spółce o to, ażeby każdy miał szanse stać się liderem i mógł rozwijać w Aventu Group. I dziś wysiłek u wielu naszych pracowników został nagrodzony ponieważ aż cztery osoby z zespołu skończyły studia podyplomowe a trzynastu innych pracowników ukończyło zaawanasowane kursy językowe. Mamy trzech dyplomowanych specjalistów od Front End Developmentu – gdyż widzimy w tym zagadnieniu przyszłość naszej branży, marketingu i potrzeb konsumentów. W naszym zespole jest również dyplomowana specjalistka od  Lean Managementu, upraszczanie wielu procesów jest niezbędne w prowadzeniu firmy na szczyt wydajności. W Aventus Group znalazł się również zespół jedenastu osób biegle władających językiem angielskim i dwie osoby władające językiem hiszpańskim. Ze wszystkich osiągnięć naszych kolegów jesteśmy dumni i szczerze gratulujemy!

Zakres benefitów w międzynarodowych spółkach w wielu firmach kwotowo jest równoznaczny z wynagrodzeniem pracownika, inwestowanie w wiedze, będziemy pielęgnować w naszej firmie stale. Liczymy, że nie zmaleje również zaangażowanie wśród pracowników na rzecz takowych inicjatyw. I na pytania z cyklu: ,,Czy nie obawiamy się, że taki pracownik podniesie kompetencje i odejdzie?” odpowiadamy badaniami przeprowadzonymi przez Ranstad opublikowanymi na łamach Rzeczpospolitej – nie! Interes, który nic poza pieniędzmi nie przynosi, jest złym interesem.
tak mawiał Henry Ford. Edukacja w dzisiejszych czasach zalicza się do pozapłacowych benefitów i powinna być standardem, tak jak wygodne miejsce pracy i przyjazna atmosfera. W Aventus Group Edukacja nie jest kosztem – jest inwestycją w człowieka jaki daje napęd całej organizacji – liczymy, że z roku na rok prędkość naszego oddziału będzie miała tendencję wzrostową dzięki współpracy i odpowiedzi na potrzeby.