location-icon

ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2B, 15-888 Białystok

contacts-icon

+48 85 871 00 49
inwestycje@aventusgroup.pl

location-icon

ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2B, 15-888 Białystok

contacts-icon

+48 85 871 00 49
inwestycje@aventusgroup.pl

Legalnie działające firmy pożyczkowe to NIE lichwa

Czym jest lichwa? 

Zanim zaczniemy posługiwać się słowem „lichwa”, warto poznać jego znaczenie. Bo na pewno lichwą  nie jest każda firma, która pożycza pieniądze na warunkach, jakie danemu klientowi nie przypadły do gustu. O lichwie mówimy w sytuacji, kiedy wykorzystując przymusowe położenie innej osoby udzielamy jej nieetycznej pożyczki, charakteryzującej się zawyżonymi odsetkami lub innymi opłatami. A maksymalne wysokości tych opłat są regulowane przez przepisy Kodeksu cywilnego, czy ustawę o kredycie konsumenckim. Jeżeli zaciągamy pożyczkę z większym oprocentowaniem niż te wyrażone w przepisach prawa, wówczas rzeczywiście mamy do czynienia z lichwą. W innym przypadku stwierdzenie, że pożyczyliśmy na lichwiarskich warunkach jest całkowicie nieuzasadnione.  

Pożyczki o lichwiarskim charakterze – na pewno nie w legalnie działających firmach pożyczkowych 

Gdzie się zaczyna lichwa? Wydaje się, że na to pytanie mało kto potrafi poprawnie odpowiedzieć. Gdyby było inaczej, to z pewnością takie określenie nie byłoby przypisywane legalnie działającym firmom pożyczkowym. Wbrew powszechnej opinii – to wcale nie jest lichwa. Ta w Polsce jest zakazana i dosyć dobrze opisana, a działalność o takim charakterze jest nielegalna. Dlatego już sam fakt, że mówimy o legalnie działających firmach pożyczkowych wyklucza lichwę.” – mówi Edwin Milewski, prezes zarządu Aventus Group sp. z o.o., pośrednika pożyczkowego na portalach Pożyczka Plus, czy SMART pożyczka. 

Łączenie instytucji pożyczkowych z działalnością o charakterze lichwiarskim jest całkowicie błędne. Twierdzenia, że legalne firmy pobierają nielegalne opłaty to po prostu nieprawda – działają one zgodnie z literą prawa. W innym przypadku Klient ma prawo wystosować skargę do Rzecznika Finansowego, a tych jest zaledwie około 23 na miesiąc w przypadku firm pożyczkowych. Natomiast na banki spływają średnio 302 skargi w tym samym okresie. Te liczby mówią same za siebie.   

Online pożyczymy równie bezpiecznie, co w banku  

Pożyczka online w firmach pożyczkowych jest nie tylko rozwiązaniem, które regulują przepisy prawa. To równie bezpieczna opcja, co pożyczanie pieniędzy w banku. Chociaż cały proces odbywa się za pośrednictwem Internetu, to do bezpieczeństwa danych pożyczkobiorcy jest przykładana duża waga. Rzetelne firmy dbają o bezpieczeństwo swoich klientów na każdym kroku. Badają ich zdolność kredytową, weryfikują tożsamość, wdrażają protokoły zaprojektowane do bezpiecznego przesyłania danych w Internecie, jak chociażby SSL. Dlatego nie ma powodu do obaw, że podczas procesu wnioskowania coś pójdzie nie tak. Po prostu nie ma takiej możliwości. 

Pożyczka na Święta nie musi się wiązać z żadnymi kosztami  

Okres świąteczny wiąże się z naprawdę dużymi kosztami. Z roku na rok na organizację Świąt Bożego Narodzenia przeznaczamy coraz większą kwotę. Nic więc dziwnego, że w efekcie może powstać dziura w domowym budżecie. Jeżeli widzimy, że świąteczne wydatki nas przerosły, to wyjściem z tej sytuacji może być szybka pożyczka online. To rozwiązanie nie tylko bezpieczne i całkowicie przejrzyste, ale również bardzo korzystne. Korzystając z usług takich portali jak chociażby smartpozyczka.pl mamy możliwość pozyskania gotówki całkowicie za darmo, jeżeli będzie to nasza pierwsza pożyczka. To promocyjna oferta skierowana do nowych Klientów – mogą pożyczyć oni maksymalnie 3000 złotych na okres 30 dni. Przy dotrzymaniu warunku terminowej spłaty koszt tej pożyczki będzie wynosił nas równe 0zł, z RRSO 0%. To proste – oddajemy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy.  

To jednak nie wszystko. Po raz pierwszy korzystając z oferty szybkiej pożyczki online na SMART pożyczce możemy nie tylko pożyczyć za darmo, ale zyskać również premię gotówkową w wysokości 100 zł. Właśnie w takiej promocji można wziąć udział, rejestrując się na serwisie organizatora promocji – Bluebonus. Akcja promocyjna trwa do 31.12.2019 roku, więc będzie idealnym rozwiązaniem na wszelkie grudniowe wydatki. Jednakże nie tylko nowi Klienci mogą pożyczyć na atrakcyjnych warunkach. Stali pożyczkobiorcy korzystają z atrakcyjnego programu lojalnościowego, który sprowadza się nie tylko do rabatów na kolejne pożyczki, ale również udziału w konkursach. 

Z całą pewnością można stwierdzić, że niskie kwoty po prostu wygodniej jest pożyczać w firmach pożyczkowych. To jest fakt, ta szybkość działania zdecydowanie przemawia na korzyść pożyczania online. W przypadku świątecznych wydatków to bardzo korzystna opcja, bo możemy zyskać również ekstra bonusy, wiążące się z zaciągnięciem pożyczki. Każda osoba w finansowej potrzebie powinna wiedzieć, że może skorzystać z szybkiego i bezpiecznego rozwiązania swojego problemu. I to zdecydowanie nie na lichwiarskich warunkach.   

Żródło: rp.pl