location-icon

ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2B, 15-888 Białystok

contacts-icon

+48 85 871 00 49
inwestycje@aventusgroup.pl

location-icon

ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2B, 15-888 Białystok

contacts-icon

+48 85 871 00 49
inwestycje@aventusgroup.pl

To czego nie wiesz o szybkich pożyczkach – artykuł z „Pulsu Biznesu”

Wybierasz się do banku po pożyczkę. Niestety najbliższy oddział jest w centrum. Kalkulujesz, ile wydasz na dojazd i parking. A może jesteś samotną matką, która utrzymuje się głównie z alimentów i na bankową pożyczkę nie ma co liczyć? Dobrym i korzystnym rozwiązaniem tych i wielu innych problemów może być szybka pożyczka, którą uzyskamy bez wychodzenia z domu, wyłącznie za pośrednictwem internetu w dodatku za darmo!

Pożyczając online zastrzyk gotówki uzyskujemy w zasadzie od ręki, bez wychodzenia z domu, zbędnych formalności i niekomfortowych rozmów z przedstawicielem banku. Nikt nie zamknie tu przed nami drzwi, a nad ofertą można się spokojnie zastanowić, bez presji sprzedawcy, ani konsultanta.

 

Ile kosztuje chwilówka?

Do szybkich pożyczek online przyklejono łatkę „drogich” i „z ukrytymi kosztami”. Ale czy w banku dostaniemy kredyt na lepszych warunkach? Niekoniecznie. Na wielu z nas czyha tu wiele ukrytych nieoczywistych kosztów. Na przykład rodzic samotnie wychowujący dziecko, do kosztu kredytu gotówkowego w banku musi doliczyć koszty dojazdu, często też parkingu, a w sytuacji, gdy nie ma z kim zostawić dziecka – także koszt wynajmu opiekunki. Nie jest zatem oczywiste, że RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Zwrotu) załatwia tu sprawę kosztów, z jakimi musimy się liczyć, korzystając z usług banku.  W przypadku kredytu gotówkowego parametr ten jest wielokrotnie niższy, więc z pozoru wydaje się on tańszy od szybkiej pożyczki. Jest jednak inaczej. Mimo, że spłata pożyczki pozabankowej trwa zazwyczaj 30 dni, RRSO liczone jest tu w skali roku. Stąd też niebotyczna jego wartość, która zupełnie nie przekłada się na realny koszt pożyczki. A ten ściśle regulują przepisy. Co więcej, np. w smartpozyczka.pl pierwszą pożyczkę dostaniemy za darmo. Oznacza to, że jeśli weźmiemy pierwszą pożyczkę na kwotę 1000 zł na 30 dni, to po 30 dniach terminowej spłaty będziemy musieli zwrócić tę samą kwotę, którą pożyczyliśmy, czyli 1000 zł.  To jest bezkonkurencyjna oferta, nie spotykana w żadnym banku.

 

Jak pożyczając online, oszczędzisz czas 

Obecnie jednym z najważniejszych aspektów życia jest czas. Jesteśmy niecierpliwi, jak nigdy dotąd, a kiedy brakuje nam pieniędzy, chcemy dostać je od ręki. Oczekujemy natychmiastowej decyzji i transakcji. Wychodząc naprzeciw naszych potrzeb, sektor pożyczkowy przeniósł się do sieci. Dzięki temu wzięcie pożyczki może zająć tylko 15 minut. Sam tylko dojazd czy znalezienie miejsca parkingowego w centrum pod oddziałem banku zajmie zdecydowanie dłużej.

 

Minimum formalności, maksimum szybkości

Każdy produkt bankowy obudowany jest masą rygorystycznych wymogów np. obowiązek zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę, brak negatywnej historii w BIK, wysoka zdolność kredytowa. Do tego dochodzi konieczność wizyty w oddziale. A co w sytuacji, gdy jesteśmy przeziębieni, albo najzwyczajniej w świecie nie mamy ochoty na spotkanie, czy to z konsultantem firmy pożyczkowej czy pracownikiem banku? Idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty firm pożyczających w sieci np. Smartpozyczka.pl. Aby wziąć tu pożyczkę wystarczy Ci jedynie: dowód osobisty, telefon komórkowy i konto w banku. Wszystko możemy załatwić nie wychodząc z domu, decyzję otrzymamy od ręki, a gotówkę nawet w ciągu 15 min od momentu wydania decyzji. Żaden bank tego czasu nie pobije. Nie pożyczy także niskiej kwoty. A zdarza się, że takiej właśnie potrzebujemy. W ofercie Smartpozyczka.pl znajdziemy pożyczki już od 200 zł.

 

Pozabankowa pożyczka to więcej czasu na wybór 

Wyobraź sobie, że nikt nad Tobą nie stoi i nie pyta „czy mogę w czymś pomóc?”. Nie musisz też na nic się decydować, a na podjęcie ewentualnej decyzji o pożyczce masz tyle czasu, ile potrzebujesz. Brzmi jak bajka? A jednak jest to realne. Biorąc pożyczkę online możesz dokładnie zapoznać się z propozycją danej firmy i porównać ją z innymi ofertami. W instytucjach świadczących usługi finansowe offline takiej możliwości nie masz, gdyż masz obok agenta, któremu zależy wyłącznie na zrealizowaniu swojego planu sprzedażowego, a nie na Twoich potrzebach.

 

Edwin Milewski, Prezes Zarządu w Aventus Goup Sp. z o. o., pośrednika Smartpozyczka.pl  

Co ciekawe, wbrew istniejącemu stereotypowi, nasi klienci to nie tylko Ci odprawieni z kwitkiem przez bank. Jak pokazała niedawna analiza Biura Informacji Kredytowej, aż 79 proc. klientów firm pożyczkowych posiada czynny kredyt w banku. Mimo to, gdy myślą o kolejnym zewnętrznym dofinansowaniu, ich wybór pada na nas. Dlaczego? Bo cały proces odbywa się wyłącznie przez internet. Przeziębienie ani drobna kontuzja nie jest tutaj przeszkodą, która uniemożliwia uzyskanie pożyczki. Wystarczy się zarejestrować i złożyć online darmowy wniosek o pożyczkę. Możemy to zrobić leżąc nawet w łóżku, nie  tracąc czasu, ani pieniędzy na dojazdy do banku, czy goszczenie w domu doradców. Warto zaznaczyć, że wszelkie podane u nas informacje, są przechowywane i przetwarzane w zgodzie z przepisami prawa i z zachowaniem surowych zasad, wobec tego gwarantujemy  swoim klientom całkowite bezpieczeństwo i ochronę danych.

źródło: Puls Biznesu Weekend, nr. 4 (52), Maj 2016